Mažas vandens įgeriamumas
Pagal šį rodiklį poliuretanas nusileidžia tik dar mažiau drėgmės įgeriančiam ekstruziniam poliestireniniam putplasčiui XPS. Bet palyginus su mineraline vata, putų polistirenu – PIR plokštė lenkia šias medžiagas savo savybėmis. Kai termoizoliacinė medžiaga priima daug drėgmės, jos šilumos perdavimo koeficientas suprastėja labai ženkliai, pastatuose atsiranda dideli šiluminiai nuostoliai. Dėl drėgmės termoizoliacinės medžiagos (tai itin aktualu mineralinei vatai) pasunkėja, dėl svorio deformuojasi ir susmunka, atsiranda plyšiai konstrukcijose, pati medžiaga tampa laidi išeinančiai šilumai, o užsilaikiusi drėgmė gadina pastatų konstrukcijas. PIR/PUR tuo tarpu ir toliau funkcionuoja nepraradusi savo šiluminių savybių. Svarbu tai, kad poliuretano plokštės dažniausiai yra padengtos aliuminio folija ar bitumuotu stiklo pluoštu, tad sumontavus plokštes drėgmės patekimo galimybė per šoninius paviršius praktiškai visiškai eliminuojama.
Priešgaisrinės savybės
PIR plokštės nepalaiko degimo, jos nuo liepsnos anglėja, taip neleisdamos ugniai plisti. Nors vienintelė visiškai nedegi šiltinimo medžiaga yra mineralinė vata, bet PIR savybės konstrukcijoje beveik nenusileidžia vatai. Sutapdinto stogo konstrukcijoje atitinka Broof t1 priešgaisrinę klasę. Tad palyginus su putų polistirolu ar ekstrūziniu polistirolu XPS, PIR medžiaga yra gerokai saugesnė.
Mažas plokštės svoris
Ši savybė ypatingai aktuali stogų konstrukcijoms. PIR plokštės mažina apkrovas, tenkančias stogo atramoms. Plokštės nesukrenta, dėl mažo svorio, ilgainiui neatsiranda plyšių, konstrukcija išlieka sandari.
Stabilūs matmenys
Gamintojai garantuoja, kad 25 metus plokštės nekeis savybių. Tad tiek šiluminė varža, tiek ir matmenys išliks praktiškai nepakitę, turėsite tikrai kokybišką ir sandarų šiltinimo sluoksnį, kuris apsaugos jūsų namus nuo didelių šildymo išlaidų.