Populiariausios sienų šiltinimo medžiagos
Akmens vata - dar kitaip vadinama mineraline vata, dėl daugybės privalumų yra plačiai naudojama statybų pramonėje. Tokia medžiaga pasižymi puikiomis izoliacinėmis, šilumą sulaikančiomis ir kitomis statinių gerovei bei saugumui užtikrinti reikalingomis savybėmis. Šiame straipsnyje pakalbėsime apie akmens vatos naudą įvairioms reikmėms, nuo energijos vartojimo efektyvumo iki atsparumo ugniai.
Polistireninį putplastį sudaro 98 proc. oro ir 2 proc. polistireno. Pagrindinės polistireno sudėtinės medžiagos – stirolas ir pentanas – yra angliavandeniliai, gaunami iš naftos. Stirolas gamtoje nedideliais kiekiais dar aptinkamas vaisiuose, daržovėse, riešutuose, gėrimuose, mėsoje. Pentanas, kuris vėliau EPS medžiagoje atlieka plėtiklio funkciją, taip pat susidaro žmonių bei gyvūnų organizmuose ir per natūralius biocheminius procesus patenka į atmosferą kartu su iškvėpiamu oru.
PIR - šilumos izoliacinės plokštės pagamintos iš standžiųjų poliizocianurato (poliuretano) putų (PIR) šerdies ir iš abiejų pusių padengtos daugiasluoksne aliuminio folija (ar kita difuzijai nelaidžia danga). FF-PIR šilumos izoliacinės plokštės dažniausiai naudojamos apšiltinti sienoms, plokštiems ir šlaitiniams stogams, izoliuoti sienoms iš vidaus, įrengti karkasinių ir trisluoksnio mūro sienų izoliacijai, taip pat, kitų konstrukcijų apšiltinimui, kur reikia itin efektyvios šilumos izoliacijos.
Specialistų nuomonė apie Rockwool akmens vatą
Šiame vaizdo įraše analizuojamos akmens vatos savybės, jos sudėtis ir taikymo sritys. Paaiškinama, kodėl akmens vata yra populiari termoizoliacinė medžiaga, akcentuojant jos atsparumą ugniai, garso izoliacijos savybes bei ekologiškumą. Be to, akmens vata lyginama su kita termoizoliacine medžiaga – standžiuoju putplasčiu (rigid foam). Lyginimas apima tokius aspektus kaip šiluminė varža, atsparumas drėgmei, montavimo ypatybės ir aplinkosauginis poveikis. Šis palyginimas padeda suprasti, kuri medžiaga geriau atitinka konkrečius statybų reikalavimus.